Shkup: Fjalët përfundimtare të mbrojtjes për rastin “Thesari”

Shkupi

Shkup: Fjalët përfundimtare të mbrojtjes për rastin “Thesari”

Më: 5 prill 2021 Në ora: 08:57
Foto Ilustrim

Në Gjykatën Themelore Penale sot pritet që mbrojtja në rastin “Thesari” të jep fjalët përmbyllëse.

Kjo lëndë ka të bëjë me prokurimin e softuerit të përgjimit, nga Mbretëria e Bashkuar përmes kompanisë “Finzi”.

Sipas fjalëve përfundimtare të Prokurorisë, prokurimi i pajisjes u bë në vitin 2010 dhe Ministria e Brendshme, në vend që ta blinte direkt nga Britania, prokurimi kaloi përmes kompanisë Finzi, ndërsa paratë hynë në kompani përmes një kompanie nga Qipro.

Prokuroria në fjalët përfundimtare kërkoi nga gjykata që ti shpallë fajtorë Sasho Mijalkovin, Toni Jakimovskin, Nebojsha Stojakoviqin dhe Goran Grujevskin për rastin “Thesari”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat