Afro 200 gjoba në Shkup për shkelje të rregullave në trafik

Shkupi

Afro 200 gjoba në Shkup për shkelje të rregullave në trafik

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 10:36
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (10.10.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka sanksionuar gjithsejtë 197 vozitës.

Prej të cilëve 53 për tejkalim të shpejtësisë, 29 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 14 për ngasje në gjendje të dehur, 6 gjoba u shqiptuan për vetura të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

Janë shqiptuar edhe 6 gjoba për përdorim të telefonit.

 7 për vozitës fillestar, 9 për kalim në të kuqe në semafor dhe 32 për parkim të parregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat