Arrestohen dy persona në Shkup për mashtrim dhe fshehje të tatimit

Shkupi

Arrestohen dy persona në Shkup për mashtrim dhe fshehje të tatimit

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 20:31
Foto ilustrim

Policia sot, në ora 13:45 në lagjen Qeramika kanë arrestuar V.A. (55) nga Shkupi në bazë të një fletarresti qendror dhe urdhër të Prokurorisë Publike Themelore për realizim të procedurës hetuese në lidhje me nenin 247 të Kodit Penal “mashtrim”.

Në ora 12:40 policët e ekipit operativ për hetime, në rrugën “Fronti Popullor” e kanë arrestuar G.K.(74) nga Shkupi.

Për këtë të fundit ishte shpallur fletarrest dhe urdhër për nga Prokuroria Publike Themelore për realizim të procedurës hetuese në lidhje me nenin 279 të Kodit Penal “fshehje e tatimit”, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat