Gjobiten 154 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 154 shoferë në Shkup

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 09:37
Foto Ilustrim

Ministria për punë të brendshme gjatë ditës së djeshme (19.10.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik.

Vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 154 gjoba.

Janë gjobitur 65 shoferë për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

Derisa 27 gjoba u janë shqiptuar këmbësorëve dhe 29 për parkim të parregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat