Robert Spano për vizitë në Shkup

Shkupi

Robert Spano për vizitë në Shkup

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 19:57
Robert Spano

Në vend ka mbërritur njeriu i parë i Gjykatës Evropiane për të drejtat e njeriut, Robert Spano.

Ai në Gjykatën e Lartë u takua me gjykatësit e këtij institucioni dhe biseduan për njësimin e praktikës gjyqësore.

Gjegjësisht për vepra të njëjta ose të ngjashme penale të mos ketë dallime shumë të mëdha në dënime, sferë në të cilën ka probleme në gjyqësorin në vend.

Nikoqire e Spanos ishte kryetarja e Gjykatës Supreme, Besa Ademi e cila tha se prioritet është ruajtja e sistemit efikas gjyqësor i cili siguron mbrojtje të të drejtave dhe lirive themelore të njeriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat