Shkup: Arrestohet një person për kontrabandë me emigrantë

Shkupi

Shkup: Arrestohet një person për kontrabandë me emigrantë

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 18:53
Foto ilustrim

MPB informon se sot (05.11.2021) në ora 14.20 në rrugën lokale nga fshatrat e Shkupit Koliçan i poshtëm – Koliçan i epërm, zyrtarë policorë nga ekipi operativ, në SPB Shkup, me urdhër të gjykatës, kanë arrestuar E.T. (30) nga fshati Koliçan i poshtëm.

Nga MPB thonë se ndaj tij është lëshuar urdhër-arresti qendror për vuajtjen e masës së paraburgimit.

Për shkak të dyshimit të kryerjes së veprës penale të “kontrabandës me migrantë”.

Personi do të dërgohet në institucion ndëshkues-përmirësues për vuajtjen e masës së paraburgimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat