​Alarmi për bombë në Shkup doli të jetë i rrejshëm

Shkupi

​Alarmi për bombë në Shkup doli të jetë i rrejshëm

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 20:43
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë Veriore ka informuar se pas alarmit për bombë në qendër të Shkupit, ka konstatuar se alarmi për bombë ka qenë i rrejshëm. 

Ajo ka kryer të gjitha kontrollet dhe nuk ka pasur asnjë rrezik për jetën e qytetarëve.

Ndërkohë, sipas MPB-së, po merren të gjitha masat për të gjetur personin që ka shpërndarë këtë informacion të rrejshëm dhe që ka shkaktuar panik te qytetarët.

Si pasojë e alarmit për bombë, një pjesë e rrugëve në qendër të Shkupit ishte bllokuar për qarkullim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat