Gjobiten 142 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 142 shoferë në Shkup

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në Shkup janë gjobitur 142 vozitës, dhe atë: 25 për tejkalim të shpejtësisë, 18 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 gjoba për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar dhe 11 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 3 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 46 për parkim të parregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat