Lind fëmija i parë në vitin 2022

Shkupi

Lind fëmija i parë në vitin 2022

Më: 1 janar 2022 Në ora: 06:08
Ilustrim

 Fëmija parë që ka lindur në vitin 2022 është djalë dhe ka lindur fiks 1 minutë pasi kemi hyrë në vitin 2022.

Lindja është kryer në Klinikën Universitare të Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Shkup ndërsa fëmija peshon 3 kilogram dhe 70 gram.

Ndërsa është i gjatë 70cm.

Nëna i fëmijës është Suzana Stoshiq, e lindur në vitin 1981 në Shkup dhe ky është fëmija i pestë, njoftuan nga Klinika.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat