Për herë të në Shkup nuk kishte fishekzjarrë për vit të ri

Shkupi

Për herë të në Shkup nuk kishte fishekzjarrë për vit të ri

Më: 1 janar 2022 Në ora: 20:09
Foto ilustrim

Vitin 2022 kryeqyteti i Maqedonisë e priti pa fishekzjarr, por me performanca të artistëve të estradës. Për festën e fundvitit në sheshin “Maqedonia” performuan grupet Puka Kozmetika, DNK, Nokaut, këngëtarët e muzikës folk Naum Petreski dhe Zuica Llazova, si dhe Dj Sllave.

Festa nuk mungoi as në Manastir ku u mbajt koncert i Orkestrës Kamertale, i cili e përcjell historinë më të bukur muzikore e dimërore. Përveç Orkestrës Kamertale, nata e fundvitit ishte pasuruar edhe me paraqitjen e DJ Flor dhe shou me fishekzjarrë.

Disa mijëra qytetarë të Ohrit, si dhe mysafirë të cilët vendosën që festat e fundvitit t’i kalojnë në vendin tonë më të njohur turistik, mbrëmë me festën në Sheshin e Qytetit i thanë lamtumirë vitit 2021 dhe e pritën 2022-tën.

Për disponimin e tyre të mirë u kujdesën artistët dhe grupet lokale – Le trik, Bekdor-Bend, Kameleon, Urban Planet, Gjoko Taneski dhe Tatijana Stefanoska. Mysafire speciale ishte Verica Risteska, kurse performaca muzikore patën edhe Dj Fejs dhe Gec bashkë me Jana Slej. Temperaturat e larta, që janë të pazakonshme për këtë periudhë të vitit, “mbushi” edhe tarracat e kafeneve në Sheshin e Ohrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat