Policia dënon 143 shoferë në Shkup

Shkupi

Policia dënon 143 shoferë në Shkup

Më: 6 janar 2022 Në ora: 10:09
Foto ilustrim

Policia ka vijuar dje me kontrolle të intensifikuara të aksionit në zonën e qarkullimit rrugor.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 143 masa, nga të cilat 24 gjoba për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 21 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, katër për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

“Janë vendosur shtatë masa për përdorimin e celularit, tre gjoba për kalimin e sinjalit të mbyllur (semafori i kuq), shtatë masa për parakalim dhe shmangie të paligjshme”, njoftojnë nga policia.

Nga MPB njoftojnë se kontrollet e intensifikuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat