Gjobiten 142 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 142 shoferë në Shkup

Më: 13 janar 2022 Në ora: 09:42
Foto ilustrim

Ministria për Punët e Brendshme në ditën e djeshme (12.01.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në komunikacion.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 142 masa, nga të cilat 15 sanksione për drejtim mjeti pa patentë shofer, 10 masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, 12 sanksione për tejkalim të shpejtësisë.

Janë shqiptuar 17 masa për përdorim të celularit, gjashtë masa për kalim sinjalizim të mbyllur (dritë të kuqe), 38 për parkim të paligjshëm, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB shtojnë se kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat