Gjobiten 149 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 149 shoferë në Shkup

Më: 16 janar 2022 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Ministria e Brendshme dje (15.01.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 149 masa, nga të cilat 34 sanksione për tejkalim të shpejtësisë, 12 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 14 sanksione për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit.

Shtatë masa janë vendosur për përdorimin e celularit, nëntë sanksione për mospërdorimin e rripit të sigurimit, tre masa për kalimin e sinjalit të mbyllur (semafori i kuq), katër sanksione për shofer fillestar, 31 për parkim të paligjshëm”, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB shtojnë se do të vazhdojnë me kontrollet e intensifikuara edhe në ditët në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat