Gavrill Bubevski zgjidhet shef i Prokurorisë së Shkupit

Shkupi

Gavrill Bubevski zgjidhet shef i Prokurorisë së Shkupit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 13:06
Gavril Bubevski

Prokurori Gavril Bubevski sot është zgjedhur shef i Prokurorisë së Shkupit.

Në garë për këtë pozitë kanë qenë edhe prokurorët Ermon Neziri dhe Elizabeta Pavlovska, përcjell Telegrafi Maqedoni nga “Fokus”.

Bubevski është përmendur edhe si pasardhës i prokurorit republikan Ljubomir Joveski, i cili duhet të zgjedhet për gjykatës kushtetues.

Bubevski, i cili ka qenë edhe pjesë e ish-PSP-së, vjen në vend të Sasho Rajçevit, i i cili largohet pasi është zgjedhur prokuror i lartë publik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat