Me gjysmëvjetorin e dytë, rikthehet edhe funksionimi normal i transportit publik në Shkup

Shkupi

Me gjysmëvjetorin e dytë, rikthehet edhe funksionimi normal i transportit publik në Shkup

Më: 31 janar 2022 Në ora: 12:33
Foto ilustrim

Transporti publik në Shkup prej nesër do të funksionojë sipas itinerarit javor dimëror.

Ndërsa sërish do të jenë falas biletat për nxënësit e shkollave të mesme.

Siç njoftojnë nga NTP, në periudhën e kaluar, gjatë pushimit të vazhduar dimëror, autobusët kanë qarkulluar me itinerar të reduktuar, praktikë e zakonshme gjatë pushimeve të nxënësve.

Itinerari i autobusëve në të gjitha linjat është në dispozicion në faqen e internetit të NTP Shkup.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat