Gjobiten afër 200 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten afër 200 shoferë në Shkup

Më: 16 prill 2022 Në ora: 10:56
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 193 masa prej të cilave 40 janë për tejkalim shpejtësie, 12 për vozitje pa leje dhe 8 për automjete jo të gatshme për komunikacion publik”, thuhet në njoftimin e policisë.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 9 për përdorimin e telefonit, 8 për kalim në të kuqe, 6 për mosregjistrim të automjeteve dhe 3 për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat