Vazhdon gjobitja e shoferëve kundërvajtës në Shkup

Shkupi

Vazhdon gjobitja e shoferëve kundërvajtës në Shkup

Më: 17 prill 2022 Në ora: 10:25
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 216 gjoba, prej të cilave 79 janë për tejkalim shpejtësie, 9 për vizotje pa leje dhe 7 për shoferë fillestarë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 6 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 32 për motoçiklistët, 6 për mosregjistrim të automjetit dhe 28 për vozitje në gjendje të dehur.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat