Arrestohen 12 persona në Shkup, kapen me lëndë narkotike

Shkupi

Arrestohen 12 persona në Shkup, kapen me lëndë narkotike

Më: 22 maj 2022 Në ora: 13:37
Foto ilustrim

Nga MPB njoftojnë thonë se dje kanë arrestuar 12 persona për shkak se janë kapur me lëndë narkotike.

“Mbrëmë (21/22.05.2022) nga zyrtarë policorë nga Njësia për tregti të kundërligjshme në SPB Shkup, në bashkëpunim me zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim në SPB Shkup gjatë kontrollit të objekteve hoteliere në zonën e SPB-së Shkup kanë arrestuar 12 persona, me ç’rast te N.V. (42), G.N. (20), S.J.(21), A.J.(35), G.T.(33), L.R.(34) është gjetur lëndë pluhur, ndërsa te D.M (23), J.L. (21), L.J.(18), B.B.(26), H.I.(20) dhe D.M.(39) është gjetur marihuanë.

Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim nga neni 215 i Kodit Penal, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat