Gjobiten 40 shoferë për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, 7 prej tyre pa patentë shofer

Shkupi

Gjobiten 40 shoferë për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, 7 prej tyre pa patentë shofer

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 11:17
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme dje më datë 18 Qershor 2022 ka vazhduar me kontrollet aksionare në trafik.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 80 gjoba, nga të cilat 40 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, shtatë gjoba për drejtim mjeti pa patentë shofer dhe dy për kalim të sinjalistikës së mbyllur, semafor i kuq.

Tri masa për kundërvajtje të drejtuesve të motoçikletave si dhe tre masa për përdorim të celularit.

Kontrollet aksionale vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat