Dridhet Shkupi, tërmet në Maqedoninë e Veriut

Shkupi

Dridhet Shkupi, tërmet në Maqedoninë e Veriut

Më: 17 korrik 2022 Në ora: 17:25
Foto ilustrim

Sot pasdite në orën 15:40, është ndjerë një tërmet me shkallë 3.3 sipas rigterit, ka dridhur Prilepin në Maqedoninë e Veriut.

Epiqendra e tij ishte rreth 30 km nga Prilepi.

Dridhjet janë ndjerë deri në Shkup.

Deri më tani nuk dihet për të lënduar dhe dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat