171 gjoba për shoferët në Shkup

Shkupi

171 gjoba për shoferët në Shkup

Më: 30 korrik 2022 Në ora: 11:24
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme (29.07.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në trafik.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 171 gjoba, nga të cilat 42 për drejtim të automjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 12 gjoba për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 14 sanksione për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Tetë sanksione janë vendosur për drejtim të automjetit nën efektin e alkoolit, shtatë masa për automjete të paregjistruara.

“Kontrollet e përforcuara do të vazhdojnë. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat