Arrestohet një shtetas italian në Aeroportin e Shkupit, sulmoi fizikisht sigurimin

Shkupi

Arrestohet një shtetas italian në Aeroportin e Shkupit, sulmoi fizikisht sigurimin

Më: 31 korrik 2022 Në ora: 16:05
Foto ilustrim

Një shtetas italian është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Aeroportin e Shkupit.

Në ora 11:40 në vendkalimin kufitar “Aeroporti Ndërkombëtar– Shkup” , zyrtarë policorë kanë ndaluar M.D.(36) nga Republika e Italisë.

Pasi me sjellje agresive ka shkelur rendin dhe qetësinë publike dhe ka sulmuar fizikisht Z. J. (46) nga Shkupi, i punësuar si roje.

Personi i është dorëzuar punonjësve të Policisë Petrovec për procedim të mëtejshëm dhe rasti pas procedurës paraprake i është paraqitur gjyqtarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat