Arrestohet një person në Shkup, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

Shkupi

Arrestohet një person në Shkup, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 12:09
Foto ilustrim

Dje në ora 17:30 në zonën e Gazi Babës, zyrtarë policorë të stacionit policor Gazi Babë, kanë arrestuar Z.S.(50) nga fshati Trubarevë, Shkup.

Ai me urdhër të Gjykatës Themelore Penale Shkup kërkohej për vuajtje të dënimit me paraburgim, në lidhje me hetimin për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “grabitje”, e dënueshme nga neni 237 paragrafi 4 i Kodit Penal.

Personi do të dërgohet burg për vuajtjen e masës së paraburgimit./Telegrafi/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat