Në Shkup gjobiten 21 shoferë nën ndikim të alkoolit

Shkupi

Në Shkup gjobiten 21 shoferë nën ndikim të alkoolit

Më: 28 gusht 2022 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Gjatë mbrëmjes së kaluar në periudhën prej orës 22:00 deri në orën 04:00 në territorin e SPB- Shkup është kryer kontroll i përforcuar për sanksionimin e shoferëve që drejtojnë makinat nën ndikimin e alkoolit me çka janë sanksionuar 21 shoferë.

Gjatë kontrollit, siç njofton MPB janë regjistruar edhe 20 shkelje të tjera.

Kontrollet e përforcuara vazhdojnë dhe në ditët në vijim, paralajmëron MPB dhe apelon deri te qytetarët që të respektojnë rregullat në komunikacion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat