102 gjoba për vozitje të shpejtë në Shkup

Shkupi

102 gjoba për vozitje të shpejtë në Shkup

Më: 12 tetor 2022 Në ora: 10:35
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme (11.10.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

Nga MPB thonë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 164 gjoba, nga të cilat 102 për ngasje të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 17 gjoba për drejtim të automjetit pa patentë shofer, tri sanksione për automjete të paregjistruara, tri gjoba për kalim në sinjal të mbyllur të semaforit.

“Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat