Qyteti i Shkupit ka ndarë mjete elektromotorike për personat me aftësi të kufizuara

Shkupi

Qyteti i Shkupit ka ndarë mjete elektromotorike për personat me aftësi të kufizuara

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 19:36
Foto ilustrim

3 Dhjetori, Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuara, u festua sot me Shoqatën e Personave me Aftësi të Kufizuara Fizike Lëvizshmëri Shkup.

Si mbështetje për përmirësimin e lëvizshmërisë së personave që kanë nevojë për mjete të përshtatshme për të lëvizur, Qyteti i Shkupit siguroi elektromotore që sot iu dhanë personave që përdorin karroca, njoftoi Qyteti i Shkupit.

Ata shtojnë se janë duke punuar në vazhdimësi për përmirësimin e cilësisë së jetës së personave me aftësi të kufizuara, si një nga prioritetet, duke avokuar për mobilitetin e nevojshëm për bashkëpunim të ndërsjellë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat