Arrestohet një person nga Shkupi, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

Shkupi

Arrestohet një person nga Shkupi, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 20:32
Foto ilustrim

Policia në lagjen Hipodrom të Shkupit ka ndaluar E.L.(31) nga Shkupi.

Ai ishte dënuar me 15 vjet burgim për veprat penale të kryera nga neni 236 dhe neni 242 të Kodit Penal dhe me urdhër qendror kërkohej me urdhër të burgut në Idrizovë për vuajtje të dënimit me burgim prej pesë vjet e pesë muaj.

Personi do të dorëzohet në burgun Idrizovës për vuajtje të pjesës tjetër të dënimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat