Uji për pije në Shkup është i sigurt dhe cilësor

Shkupi

Uji për pije në Shkup është i sigurt dhe cilësor

Më: 3 janar 2023 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Uji për pije në Shkup është i sigurt dhe cilësor, thuhet në raportin laboratorik javor të NP “Ujësjellësi dhe kanalizimet”.

Raporti për cilësinë dhe sigurinë e ujit të pijshëm është marrë nga analizat e kryera në Departamentin e Kontrollit Sanitar nga data 26.12.2022 deri më 30.12.2022 në 184 mostra për analiza fiziko-kimike dhe 184 mostra për analiza mikrobiologjike të ujit të pijshëm nga 39 pika matje në qytetin e Shkupit.

“Sipas rezultateve të marra nga analizat, të gjitha mostrat PËRPUTHEN me Rregulloren për kërkesat për siguri dhe cilësi të ujit të pijshëm”, njoftoi NP “Ujësjellësi dhe kanalizimet”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat