Në Shkup sanksionohen 170 vozitës, 35 nën ndikimin e alkoolit

Shkupi

Në Shkup sanksionohen 170 vozitës, 35 nën ndikimin e alkoolit

Më: 15 janar 2023 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (14.01.2023) ka vazhduar me kontrollet në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 170 masa, nga të cilat 31 sanksione për ngasje me shpejtësi të lejuar, 16 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, 35 sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit, tri masa për automjete të paregjistruara. .

Pesë sanksione janë vendosur për kalimin e një sinjali të mbyllur (semafori i kuq), pesë sanksione për një shofer fillestar.

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat