Arrestohen dy persona nga Shkupi, dyshohen për vjedhje në një fabrikë në Veles

Shkupi

Arrestohen dy persona nga Shkupi, dyshohen për vjedhje në një fabrikë në Veles

Më: 21 shkurt 2023 Në ora: 19:16
Foto ilustrim

Mbrëmë, në orën 20:30, zyrtarët policorë të SPB-së Veles kanë privuar nga liria 22-vjeçarët A.C. dhe V.A. nga Shkupi për shkak të vjedhjes në një fabrikë në Veles.

Siç informoi sot zëdhënësi i SPB-së Veles, Riste Samarxhiev, nga personi juridik – një fabrikë në Veles, kanë vjedhur gjëra, të cilat janë gjetur dhe ia kanë kthyer pronarit.

Gjatë një kontrolli personal te personi V. A. u gjet edhe një thikë.

“Personat janë dërguar në stacionin policor në Veles dhe pas dokumentimit të plotë të ngjarjes do të vijojë raport përkatës”, informojnë nga SPB Veles.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat