Presidenti shqiptar Ilir Meta, viziton Shkupin - Bota Sot
Presidenti shqiptar Ilir Meta, viziton Shkupin

Shkupi

E hënë, 22 tetor 2018

Presidenti shqiptar Ilir Meta, viziton Shkupin

Më: 19 nëntor 2017 Në ora: 17:07
Kryetari i Shqiperisë, Ilir Meta

Kryetari i Shqiperisë, Ilir Meta prej nesër do të vijë për vizitë në Maqedoni ku do të qëndrojë dy ditë

Ai në Shkup do të takohet me kryetarin e Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, i cili do ta pret me ceremoni shtetërore.  Gjithashtu është planifikuar edhe mbledhje të delegacioneve të Maqedonisë dhe Shqipërisë. Pas takimit të përbashkët të dy kryetarët  do të mbajnë edhe konferencë për mediat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test