Kryetari i Shqipërisë Ilir Meta u prit nga zv.kryetari i Shkupit, Enver Maliqi - Bota Sot
Kryetari i Shqipërisë Ilir Meta u prit nga zv.kryetari i Shkupit, Enver Maliqi

Shkupi

E martë, 23 tetor 2018

Kryetari i Shqipërisë Ilir Meta u prit nga zv.kryetari i Shkupit, Enver Maliqi

Më: 21 nëntor 2017 Në ora: 15:28
Kryetari i Shqipërisë Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Maqedoni është pritur nga zv. Kryetari i Shkupit, Enver Maliqi.

Kryetari i Shqipërisë Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Maqedoni është pritur nga zv. Kryetari i Shkupit, EnverMaliqi. Në takim është biseduar për shumë çështje që preokupojnë shqiptarët në rajon në veçanti ata të Maqedonisë

Në takim, zvkryetari i Shkupit, Enver Maliqi  me presidentin shqiptar Ilir Meta kanë diskutuar lidhur me planet dhe projektet që kanë për qëllim përmirësimin dhe zhvillimin e qytetit të Shkupit.  Presidenti shqiptar më pas do të vazhdojë vizitnë në Manastir  në shtëpinë e Kongresit të Alfabetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test