Komuna e Çairit prezanton programin festiv për festën kombëtare të 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit - Bota Sot
Komuna e Çairit prezanton programin festiv për festën kombëtare të 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit

Shkupi

E shtunë, 20 tetor 2018

Komuna e Çairit prezanton programin festiv për festën kombëtare të 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit

Më: 27 nëntor 2017 Në ora: 17:12
Shkupi

Me rastin e 105 vjetorit të festës kombëtare të flamurit, Komuna e Çairit të martën (28.11.17) organizon manifestim kulturor në “Sheshi Skenderbej”.

Programi festiv do të fillojë në ora 11:00 me pjesëmarrës Ansamblet e Këngëve dhe Valleve “Ibe Palikuqi”, “Emin Duraku”, “Shkupi”, “Karshiaka”, “Shqiponja” dhe “Drita e Dervenit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test