Aksion ekologjin te ”Parku i Gruas” në Shkup - Bota Sot
Aksion ekologjin te ”Parku i Gruas” në Shkup

Shkupi

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Aksion ekologjin te ”Parku i Gruas” në Shkup

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 08:36
LEAD

Të rinjtë me përkatësi të ndryshme etnike e pastruan Parkun e Gruas dhe disa pjesë të qendrës së Shkupit nga mbeturinat, duke u shoqëruar dhe zbavitur së bashku. Këtë e bënë nën organizimin e Lëvizjes LEAD dhe nën moton “Në xhep, nëse s’ka ku tjetër”.

Ky ishte aksioni i gjashtë nga shtatë aksionet e planifikuara për pastrimin e pjesëve të ndryshme të Shkupit dhe rrethinës. Projekti “NË XHEP, nëse s’ka ku tjetër!” përkrahet nga programi Civica Mobilitas.

Civica Mobilitas është projekt i Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC), të cilin e zbaton NIRAS nga Danimarka, Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Instituti Suedez për Administratë Publike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test