Të akuzuarit për 27 prillin janë në depresion - Bota Sot
Të akuzuarit për 27 prillin janë në depresion

Shkupi

E martë, 20 nëntor 2018

Të akuzuarit për 27 prillin janë në depresion

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 13:24
Shkup

Prokurori Momir Mariçiq nga Prokuroria publike në seancën e gjykatës së Apelit në Shkup ka kërkuar të mbetet masa e paraburgimit për Boris Damovskin.

“Damovski është njëri nga të akuzuarit kryesor në këtë lëndë. Të gjithë janë të sëmurë, në mjekim, në depresion…”, ka thënë prokurori.

Avokati Mile Petrovski që mbron Damovskin ka kërkuar t’i hiqet paraburgimi pasi siç tha, “është lajmëruar në mënyrë rregullt në stacionin e policisë dhe ka qenë në shtëpi kur është bërë bastisja”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test