Të dielën protestohet kundër ndotjes së ajrit në Shkup - Bota Sot
Të dielën protestohet kundër ndotjes së ajrit në Shkup

Shkupi

E martë, 16 tetor 2018

Të dielën protestohet kundër ndotjes së ajrit në Shkup

Më: 9 janar 2018 Në ora: 18:59
Protesta

Në rrjetin social Facebook qytetarët po organizojnë një protestë kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë. Protesta është planifikuar të fillojë pikërisht në mesditë.

Në njoftim shkruan: “Qeveria britanike në vitin 2000 na dha një furrë për mbeturinat mjekësore që nuk i plotëson standardet e BE-së dhe nuk siguron mbrojtje kundër toksinave gjatë djegies. Ky ndezës nuk filtron gazrat dhe toksinat që shkaktojnë kancer dhe shumë çrregullime të tjera “.

Protesta e fundit kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë kaloi me një pjesëmarrje shumë të ulët në mesin e qytetarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test