Tetë persona të lënduar në aksidentet në Shkup - Bota Sot
Tetë persona të lënduar në aksidentet në Shkup

Shkupi

E hënë, 22 tetor 2018

Tetë persona të lënduar në aksidentet në Shkup

Më: 10 janar 2018 Në ora: 09:58
Ilustrim

Një person është lënduar rëndë, ndërsa tetë tjerë kanë kaluar me lëndime të lehta në pesë nga gjithsej shtatë aksidente, në 24 orët e fundët në rajonin e SPB Shkup.

Dy aksidente kanë kaluar me dëme materiale, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Policia rrugore ka zbuluar dhe sanksionuar 26 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e lejuara.

Gjithashtu nga komunikacioni janë përjashtuar 11 makina për shkak se kanë qenë të paregjistruara, teknikisht të parregullta, mbingarkuara etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test