Drejtorët politik të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së takohen në Shkup, diskutojnë për zhvillimet në rajon - Bota Sot
Drejtorët politik të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së takohen në Shkup, diskutojnë për zhvillimet në rajon

Shkupi

E premte, 19 tetor 2018

Drejtorët politik të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së takohen në Shkup, diskutojnë për zhvillimet në rajon

Më: 11 janar 2018 Në ora: 10:13
Ilustrim

Takimi i dytë i Shërbimit evropian për politikë të jashtmë me drejtorët politik të vendeve të Ballkanit Perëndimor (BP6) do të mbahet sot në Shkup.

Nikoqir i takimit është Viktor Dimovski, sekretar shtetëror në Ministrinë për Punë të Jashtme.

Në takim do të shkëmbehen mendime për perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor, përafrimi me Politikën e Jashtme të Përbashkët dhe të Sigurisë të BE-së. Gjithashtu do të diskutohet për situatën e tanishme dhe zhillimet në rajon e më gjërë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test