Rrahje në një ndeshje basketbolli në Shkup - Bota Sot
Rrahje në një ndeshje basketbolli në Shkup

Shkupi

E enjte, 15 nëntor 2018

Rrahje në një ndeshje basketbolli në Shkup

Më: 14 janar 2018 Në ora: 13:18
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme ka patur rrahje në një ndeshje basketbolli të luajtur në Shkup, me ç’rast janë përplasur basketbollistët e ekipit të Pelisterit nga Manastiri dhe tifozët e ekipit të Shkupit.

Siç bëjnë të ditur nga MPB-ja, rasti ka ndodhur në sallën e sportit “Shaban Tërstena”, pas përfundimit të ndeshjes. Një tifoz ka hedhur një petardë në drejtim të lojtarëve mysafir, që ka nxitur reagimin e tyre, duke hedhur me një shishe plastike ndaj tifozëve.

Kjo ka bërë që tifozët të sulmojnë lojtarët e Pelisterit. Gjatë tentimit për të parandalur rrahjen, janë lënduar dy policë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test