Padi penale kundër 21 vjeçarit nga Shkupi të dyshuar për vjedhje të rënda - Bota Sot
Padi penale kundër 21 vjeçarit nga Shkupi të dyshuar për vjedhje të rënda

Shkupi

E martë, 16 tetor 2018

Padi penale kundër 21 vjeçarit nga Shkupi të dyshuar për vjedhje të rënda

Më: 14 janar 2018 Në ora: 15:40
Ilustrim

Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër A.B.(21) nga Shkupi për shkak të dyshimit për kryerjen e dy veprave penale “vjedhje e rëndë” ku ka krijuar përfitim material joligor në vlerë prej 364.500 denarë dhe dëm të përgjithshëm material prej 3.500 denarë.

Siç informojnë nga MPB, personi i denoncuar më 23 dhe 24 prill dhe 9 dhjetor të vitit 2017 ka kryer vjedhje të rënda në shitore në rrugën “Bojmija” dhe bulevardin “Jane Sandanski” dhe në QT “Biser” në vendbanimin Aerodrom.

Pas këtyre vjedhjeve A.B. është arrestuar në Stacionin policor Aerodrom. Te ai janë gjetur edhe një pjesë e sendeve të vjedhura, të cilat janë kthyer te pronarët e dëmtuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test