Ekspertë nga Zagrebi në Shkup për të ndihmuar rregullimin e komunikacionit - Bota Sot
Ekspertë nga Zagrebi në Shkup për të ndihmuar rregullimin e komunikacionit

Shkupi

E enjte, 18 tetor 2018

Ekspertë nga Zagrebi në Shkup për të ndihmuar rregullimin e komunikacionit

Më: 16 janar 2018 Në ora: 13:19
Çair

Ekspertë të komunikacionit nga Zagrebi i Kroacisë i kanë premtuar Petre Shilegov se do të vijnë në Maqedoni për të ndihmuar në rregullimin e komunikacionit në kryeqytet.

Petre Shilegov gjithashtu ka kërkuar nga zyrtarë të Zagrebit që të shkëmbehen projekte të përbashkëta mes dy kryeqyteteve.

Shilegov është duke zhvilluar takim zyrtarë tek kryetari i Bashkisë së Shkupit, Milan Bandiq.

Përndryshe, Shkupi dhe Zagrebi kanë nënshkruar binjakëzim në vitin 2011. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test