Nesër dhe pasnesër Stoltenberg do të qëndrojë në Maqedoni - Bota Sot
Nesër dhe pasnesër Stoltenberg do të qëndrojë në Maqedoni

Shkupi

E shtunë, 17 nëntor 2018

Nesër dhe pasnesër Stoltenberg do të qëndrojë në Maqedoni

Më: 16 janar 2018 Në ora: 15:12
Jens Stoltenberg

Nesër dhe pasnesër në Maqedoni do të qëndrojë sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili pritet të ketë takim me kreun shtetëror dhe kryetarët e partive politike.

Të enjten Stoltenberg do të mbajë fjalim para deputetëve në Kuvend.

Para takimit të fundit të Zaevit në selinë e NATO-s, sekretari i përgjithshëm Stoltenberg deklaroi se dera e NATO-s do të mbetet e hapur për Maqedoninë.

Kjo është vizita e parë e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s pas tri viteve në Maqedoni, ku më 2014 për vizitë zyrtare qëndroi Andres Fog Rasmusen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test