Në Shkup protestohet kundër NATO-s - Bota Sot
Në Shkup protestohet kundër NATO-s

Shkupi

E diel, 18 nëntor 2018

Në Shkup protestohet kundër NATO-s

Më: 18 janar 2018 Në ora: 11:59
Shkup, proteste

Para Kuvendit të Maqedonisë është mbledhur një grup i vogël protestuesisht të cilët kanë qëndrine anti-NATO.

Partia ”E Majta” është duke protestuar kundër vizitësë së Stoltenberg, por edhe aktivistja Sollza Gërçeva.

Era e fuqishme rënoi një shtyllë dhe kjo bëri që përball protestuesve të del Policia speciale për intervenuese.

Protestuesit mbanë në duar parulla kundër anëtarësimit në NATO, kundër luftërave, siç thonë për përfitime.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test