Pastrohet Akuadukti në Shkup - Bota Sot
Pastrohet Akuadukti në Shkup

Shkupi

E premte, 16 nëntor 2018

Pastrohet Akuadukti në Shkup

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 15:29
Shkup

Me nismë të Shoqatës së Zonës Ekonomike Vuzbeg në Shkup, u realizua aksioni i pastrimit të Akuaduktit në Shkup. Autoritetet komunale të komunës Butel dhe Bashkisë së Shkupit i bashkërenduan aktivitetet për realizimin e këtij aksioni.

Akuadukti është objekt që ka shërbyer si furnizuem me ujë, nga burimi e deri në vendin e nevojshëm, që ka qenë një alegori e suksesshme për kompanitë që funksionojnë në Vizbeg.

Për realizimin e këtij aksioni, kompanitë e kësaj zone industriale siguruan mekanizmin dhe personelin e duhur për mbledhjen e hedhurinave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test