Protestë në Shkup, kërkohet drejtësi për Almirin - Bota Sot
Protestë në Shkup, kërkohet drejtësi për Almirin

Shkupi

Protestë në Shkup, kërkohet drejtësi për Almirin

Më: 2 mars 2018 Në ora: 14:28
Foto nga protesta

Dhjetëra qytetarë sot kanë protestuar para Prokurorisë Themelore duke kërkuar drejtësi për vrasjen e vogëlushit katër vjeçar Almir Aliu.

“Vrasja nuk është aksident”, “Drejtësi për Almiri” dhe tjera, janë vetëm disa nga mbishkrimet e pankartave të cilat protestuesit i mbanin në duar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test