Janë rritur nivelet e lumenjve, Vardari ka dalë nga shtrati në Jegunovcë - Bota Sot
Janë rritur nivelet e lumenjve, Vardari ka dalë nga shtrati në Jegunovcë

Shkupi

Janë rritur nivelet e lumenjve, Vardari ka dalë nga shtrati në Jegunovcë

Më: 8 mars 2018 Në ora: 10:22
Ilustrim

Trefish është rritur në raport me mesataren e marsit niveli i Treskës në Makedonski Brod, ndërsa niveli i ujërave të lumenjve Vardar, Pçinje dhe Sateskë  janë dyfishuar tregojnë matjet e sotme hidrologjike.

Nivelet e lumenjve Krivareka, Bregallnica dhe Cërnareka nuk shënojnë devijime më të mëdha.

DPHM mëngjesin e sotëm kumtoi se lumi Vardar në rrjedhën e sipërme dhe të poshtme nga Jegonovci përsëri ka dalë nga shtrati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test