Për tre muaj në Shkup 9 motoçiklistë kanë humbur jetën - Bota Sot
Për tre muaj në Shkup 9 motoçiklistë kanë humbur jetën

Shkupi

Për tre muaj në Shkup 9 motoçiklistë kanë humbur jetën

Më: 14 prill 2018 Në ora: 19:17
Ilustrim

Vetëm për një ditë në Shkup kanë ndodhur tre aksidente trefiku, në të cilat kanë marrë pjesë motoçiklistë, ndërsa njëri ka përfunduar me fatalitet. Me përmirësimin e motit, rrugët e Shkupit janë shndërruar në pista për garë mes motoçiklistëve.

Statistikat e aksidenteve tregojnë se prej muajit janar deri tani, në aksidente komunikacioni janë lënduar 40 motoçiklist, ndërsa nëntë janë humbur jetën.

Nga MPB thonë se në tre muajt e kaluar në metropole janë regjistruar 16 aksidente, prej të cilave dy kanë përfunduar me fatalitet. Prej atje shtojnë se po ndërmarrin masa rigoroze dhe kanë shtuar kontrollet policore.

Përndyshe, për mosrespektimin e rregullave në komunikacion, dënimet janë prej 50 deri 500 euro, ndërsa motoçiklistët kërkojnë pista të veçanta për garim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat