Kalimtarët habiten kur të gjithë fillojnë të lexojnë në qendër të Shkupit - Bota Sot
Kalimtarët habiten kur të gjithë fillojnë të lexojnë në qendër të Shkupit

Shkupi

Kalimtarët habiten kur të gjithë fillojnë të lexojnë në qendër të Shkupit

Më: 24 prill 2018 Në ora: 07:51
Shkup

Në qendër të Shkupit ka ndodhur një ngjarje e pazakontë për ditët normale. Ngjarja nuk ka ndodhur me përmendoret gjigante e as me fontanat super të shtrenjta.

Habia ndodhi kur dhjetëra studentë kanë nxjerrë librat për të lexuar librin e tyre.

Të ulur në fontanë, duke qëndruar në këmbë dhe duke ecur, të gjithë nxjerrin nga një libër për të lexuar.

E gjithë kjo është bërë për të shënuar ditën ndërkombëtare të librit. Bloom.Youth, një grup studentësh nga Shkupi dhe Tetova, dhe qytete tjera janë realiziues të kësaj ngjarje të pazakontë për kryeqytetin. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat