Komunikacioni është rritur jashtë mjediseve të qytetit - Bota Sot
Komunikacioni është rritur jashtë mjediseve të qytetit

Shkupi

E mërkurë, 17 tetor 2018

Komunikacioni është rritur jashtë mjediseve të qytetit

Më: 1 maj 2018 Në ora: 23:52
Ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore është duke u zhvilluar kryesisht nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është rritur.

Në vendkalimet kufitare nuk ka ndalesa më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti. Ky informacion ka të bëjë vetëm për anën e vendkalimeve kufitare të Maqedonisë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, shpejtësi të përshtatur të lëvizjes dhe respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit.

Në grykat është e mundur rrëshqitje e tokës, sidomos në rrugët: Koçan-Makedonska Kamenicë-Dellçevë, Vinicë-Berovë, Gostivar-Strazhë, Mavrovë-Dibër-Strugë, Demir Kapi-Udovë, Katllanovë-Veles, Krushevë-Demir Hisar dhe Resnjë-Bukovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test