Pajisje e re mjekësore për Spitalin gjinekologjik të Çairit - Bota Sot
Pajisje e re mjekësore për Spitalin gjinekologjik të Çairit

Shkupi

E mërkurë, 17 tetor 2018

Pajisje e re mjekësore për Spitalin gjinekologjik të Çairit

Më: 3 maj 2018 Në ora: 12:39
Ilustrim

Me pajisjen e re që sot u furnizua spitali gjinekologjik i Çairit do të rritet mbrojtja shëndetësore për nënën dhe fëmijën. 

Pajisjet mjekësore sipas udhëheqsisë së këtij spitali do të ndikojnë edhe në uljen e vdekshmërisë së foshnjave.

Prezent në këtë rast ishte edhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai iu falemnderua këti donacioni ku tha se është shumë e rëndësishme dhe presin që të rrisin kualitetin e shërbimeve medicinale që ofrohen në këtë shtëpi publike të shëndetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test